Čo je to Pinata?

Úvod Informácie

Čo je to Piñata?

 

Piñata je duta forma rôznych tvarov, vyrobena s paper mache technikou a dekorovaná s farebnými krepovými papiermi, poprípade malovaná akrylovými farbami.

 

Sú všetky Piñaty na rozbitie?

 

Nie. V ponuke mame piñatu na rozbitie alebo ťahanú piñatu pre menšie deti. Tuto piñatu deti nerozbíjajú ale ťahajú zo spodnej časti pomocou stužiek. Len jedna z mnohých stužiek je správna, ktorá otvára spodnú časť, z kade vypadnu sladkosti.

 

Sú Piñaty naplnene sladkosťami?

 

Nie. My ich posielame prázdne, aby si každý naplnil piñatu podľa vlastného vyberu pre svoje ratolesti. Odporúčaná vyplň piñaty by nemala presahovať jeden kilogram.

 

Koľko trvá výroba Piñaty?

 

Keďže si Piñaty vyrábame ručne, výroba zoberie viac casu. Zvyčajne od 2 do 5 dni je Piñata hotova a pripravená na odoslanie. Pri väčšej objednávke výroba môže trvat dlhšie.

 

Doručenie Piñaty.

 

Piñatu posielame so Slovenskou Poštou (doručenie trvá cca 2-3 dni)

Druha moznost je osobný odber v Senci.

 

Návod na hru je nasledovná:

 

Do vybraného tvaru piñaty sa nasypú drobnosti, predovšetkým sladkosti a piñata sa zavesí na konár stromu, alebo iný predmet. Hlavnému účinkujúcemu, najčastejšie oslávencovi, sa zakryjú oči, aby nevidel, a niekoľko krát sa s nim otočí, aby trochu stratil orientáciu. Následne, pomocou zvukových povelov, vyššie, doprava, doľava, sa snaží udrieť tyčou tak, aby sa obsah vysypal na zem.
Tu je nutné podotknúť, že rozbíjanie piñaty sa musí diať pod dohľadom dospelých osôb, ktoré dohliadajú nad bezpečnosťou.

Z vlastnej skúsenosti vieme, že deti majú tendenciu približovať sa čo najviac k oslávencovi s tyčou a pri nedostatku opatrnosti hrozí kolízia. Preto je vhodné stanoviť si "kruh", do ktorého nemajú prístup iné deti, resp. až potom, čo sa pinata rozbije

 

 

Copyright 2016 - 2021 © pinaty na oslavy